Strona główna Katalog firm Firmowe okazje! Wiadomości SSK! Reklama O nas Dodaj firmę

Katalog branż

Artykuły spożywcze Biuro Budownictwo Chemia Edukacja i szkolnictwo Elektronika Finanse i ubezpieczenia Internet Komputery i informatyka Marketing Meble Media lokalne Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nieruchomości Odzież i tkaniny Przemysł i produkcja Rolnictwo i zwierzęta Rozrywka i imprezy RTV i AGD Sport i Turystyka Telekomunikacja Transport i spedycja Uroda i relaks Usługi
Wiadomości lokalne

List Otwarty Ministerstwa Finansów

Dodano: 2014-02-12

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że rok 2014 jest szóstym rokiem, w którym można składać do urzędów skarbowych dokumenty (informacje, deklaracje, zeznania podatkowe) w formie elektronicznej. To wygodna, a przede wszystkim tania metoda nie tylko dla podatników ale i dla płatników, zwłaszcza zatrudniających dużą liczbę pracowników. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok staje się ona coraz bardziej popularna.

Dlatego też pragnę zachęcić Państwa - jako płatników podatku dochodowego od osób fizycznych - do składania deklaracji i informacji dotyczących wszystkich pracowników w formie elektronicznej, przy użyciu podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, za pośrednictwem strony www.e-deklaracie.gov.pl.

Oferta kierowana do Państwa to najprostszy i najszybszy sposób złożenia drogą elektroniczną wszelkich dokumentów do urzędów skarbowych całego kraju. Użytkownicy systemu mają możliwość wywiązania się z obowiązku składania informacji podatkowych bez konieczności przygotowania papierowych formularzy, ich kopertowania i wysyłania do właściwych naczelników urzędów skarbowych. Korzystanie z elektronicznej usługi przesyłania deklaracji podatkowych umożliwia nie tylko weryfikację kompletności dokumentów, ale również badanie poprawności składanych danych w szerokim zakresie. W tej formie mogą też być składane korekty deklaracji.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.e-deklaracie.gov.pl w zakładce Dla płatników.

O zaletach systemu e-Deklaracje niech świadczy fakt, że w samym tylko 2013 r. wpłynęło drogą elektroniczną ponad 17 milionów dokumentów, przesyłanych przez podatników i płatników.

 

{opublikowano na prośbę Pani Anny Tatoń - Starszy Komisarz Skarbowy, Wieloosobowe Stanowisko Analiz i Planowania, Urząd Skarbowy w Stargardzie Szczecińskim}

wstecz
Strona główna O nas Reklama Partnerzy Promuj nas FAQ Regulamin Kontakt
Projekt i wykonanie: BM&A GS Polska & studio mh