Strona główna Katalog firm Firmowe okazje! Wiadomości SSK! Reklama O nas Dodaj firmę

Katalog branż

Artykuły spożywcze Biuro Budownictwo Chemia Edukacja i szkolnictwo Elektronika Finanse i ubezpieczenia Internet Komputery i informatyka Marketing Meble Media lokalne Medycyna i zdrowie Motoryzacja Nieruchomości Odzież i tkaniny Przemysł i produkcja Rolnictwo i zwierzęta Rozrywka i imprezy RTV i AGD Sport i Turystyka Telekomunikacja Transport i spedycja Uroda i relaks Usługi
Wiadomości lokalne

Komunikat Urzędu Skarbowego w Stargardzie Szczecińskim

Dodano: 2012-10-16

 

 

Kolejne ułatwienia w przesyłaniu deklaracji przez Internet

 

 

 

1 października br. przyniósł przedsiębiorcom – osobom fizycznym kolejne możliwości do tego, aby bez wychodzenia z domu czy z biura wysłać deklarację podatkową
bez tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Do katalogu zeznań i deklaracji, które mogą złożyć ta drogą doszły deklaracje dotyczące VAT i podatku od czynności cywilnoprawnych.

 

Do chwili obecnej z możliwości składania deklaracji przez Internet bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. mogli korzystać tylko podatnicy składający deklaracje PIT. Od 1 października 2012 r. Ministerstwo Finansów rozszerzyło tę możliwość kolejne cztery deklaracje z zakresu podatku VAT i od czynności cywilnoprawnych.

 

Wprowadzona zmiana umożliwi osobom fizycznym składanie w formie elektronicznej bez tzw. podpisu kwalifikowanego certyfikatu następujących deklaracji:

 

·      VAT-7, VAT-7K, VAT-7D– za okresy rozliczeniowe rozpoczynające się po dniu 31 grudnia 2010 r. – w przypadku osób fizycznych będących podatnikami podatku VAT. Podatnik może więc w ten sposób składać również korekty deklaracji za 2011 i 2012.

 

·      PCC-3(bez załącznika 3a) – dotyczące czynności cywilnoprawnych dokonywanych po dniu 31 grudnia 2011 r.

 

Chociaż składanie deklaracji papierowych wciąż jest najpopularniejszym sposobem rozliczania się podatników, to z roku na rok Polacy coraz chętniej rozliczają się przez Internet. Więcej możliwości w tym zakresie przyczyni się do dalszego upowszechniania tego kanału składania deklaracji. Ponadto dzięki nowym ułatwieniom system będzie dostępny dla większej liczby podatników.

 

System e-Deklaracje jest bezpieczny i całkowicie darmowy, a złożona deklaracja zostanie przesłana bezpośrednio do urzędu skarbowego. Poprzez weryfikację wpisywanych danych system pozwala na eliminację prostych błędów, które pojawiają się w wersjach papierowych, takich jak np. błędny NIP, czy brak podpisu. Korzystając z tej możliwości podatnicy mogą złożyć zeznanie każdego dnia, o każdej porze, bez względu na godziny otwarcia urzędu skarbowego.

 

Pamiętać jednak należy, że gwarancję bezpieczeństwa dają tylko te formularze, które zostały pobrane ze strony http://www.e-deklaracje.gov.pl

Do wysłania powyższych deklaracji podatkowych trzeba posiadać dostęp do Internetu oraz przygotować dane takie jak:

• PESEL,

• NIP (jeżeli prowadzona jest działalność gospodarczą albo podatnik jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług albo płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika),

• imię i nazwisko,

• datę urodzenia,

• kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za rok podatkowy, o dwa lata wcześniejszym niż rok, w którym składane są deklaracje, co pozwoli zabezpieczyć autentyczność składanej deklaracji.

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego

w Stargardzie Szczecińskim

 

Cecylia Wolanin

/podpis na oryginale/

wstecz
Strona główna O nas Reklama Partnerzy Promuj nas FAQ Regulamin Kontakt
Projekt i wykonanie: BM&A GS Polska & studio mh